C941U472MZVDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
KEMET
In Stock: 3 392
Datasheet
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C941U472MZVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9505-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9505-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C941U472MZVDBA7317
Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C941U472MZVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)