C921U152MUWDAA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1500 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U152MUWDAA7317
DigiKey Part Number
C921U152MUWDAA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U152MUWDAA7317
Description
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U152MUWDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)