C921U102KYYDCAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1000 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U102KYYDCAWL35
DigiKey Part Number
C921U102KYYDCAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U102KYYDCAWL35
Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U102KYYDCAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)