C901U102MVVDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Upgrade
Similar
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1000 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U102MVVDBA7317
DigiKey Part Number
399-C901U102MVVDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U102MVVDBA7317
Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U102MVVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)