C430C472K5G5TA7200
DigiKey Part Number
399-C430C472K5G5TA7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C472K5G5TA7200
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
EDA/CAD Models
C430C472K5G5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)