C430C104K1R5TA7200
DigiKey Part Number
399-4503-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4503-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C104K1R5TA7200
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C430C104K1R5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%