C430C104K1R5TA7200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C430C104K1R5TA7200 |
Description | CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C430C104K1R5TA7200 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm) |
Tolerance ±10% | Lead Style Straight |