C420C182FAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
1800 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C420C182FAG5TA
DigiKey Part Number
C420C182FAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C420C182FAG5TA
Description
CAP CER 1800PF 250V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C420C182FAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
Tolerance
±1%