C420C104K5R5TA7200
DigiKey Part Number
399-4491-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4491-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C420C104K5R5TA7200
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
C420C104K5R5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%