C410C104K5R5TA
DigiKey Part Number
399-9842-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C104K5R5TA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
C410C104K5R5TA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%