C410C103K1R5TA7200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C410C103K1R5TA7200 |
Description | CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C410C103K1R5TA7200 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) |
Tolerance ±10% | Lead Style Straight |