C335C124F1G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
0.12 µF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C335C124F1G5TA7301
DigiKey Part Number
C335C124F1G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C335C124F1G5TA7301
Description
CAP CER 0.12UF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C335C124F1G5TA7301 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C