C326C223K5R5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
C326C223K5R5TA
DigiKey Part Number
399-C326C223K5R5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C326C223K5R5TA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C326C223K5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)