C326C125M5N5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.2 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8L Radial
C326C125M5N5TA7301
DigiKey Part Number
399-C326C125M5N5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C326C125M5N5TA7301
Description
CAP CER 1.2UF 50V X8L RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
High Temperature
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C