C325C823J1G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Upgrade
0.082 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C325C823J1G5TA7301
DigiKey Part Number
C325C823J1G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C325C823J1G5TA7301
Description
CAP CER 0.082UF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C325C823J1G5TA7301 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C