C322C392J1G5TA
DigiKey Part Number
399-9809-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C392J1G5TA
Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
3900 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C322C392J1G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C