C322C103M1R5TA7303 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1 815
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
C322C103M1R5TA7303
DigiKey Part Number
399-C322C103M1R5TA7303TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C103M1R5TA7303
Description
CAP CER RAD MONO
Detailed Description
EDA/CAD Models
C322C103M1R5TA7303 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)