C320C104K1R5TA7303
DigiKey Part Number
399-9869-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-9869-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C104K1R5TA7303
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C320C104K1R5TA7303 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)