C317C332K5R5TA
DigiKey Part Number
399-4234-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C332K5R5TA
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C317C332K5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)