C315C683M5U5TA
DigiKey Part Number
399-4197-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C683M5U5TA
Description
CAP CER 0.068UF 50V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
EDA/CAD Models
C315C683M5U5TA Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)