C315C103F1G5TA7303 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C315C103F1G5TA7303
DigiKey Part Number
399-C315C103F1G5TA7303TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C103F1G5TA7303
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C315C103F1G5TA7303 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)