C2220X205K1RLCAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220X205K1RLCAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C2220X205K1RLCAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X205K1RLCAUTO7210
Description
CAP CER 2UF 100V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.134" (3.40mm)