C2220C684K1RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220C684K1RALTU
DigiKey Part Number
399-C2220C684K1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C684K1RALTU
Description
CAP CER 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C684K1RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)