C1825X105K2RACTU
DigiKey Part Number
399-C1825X105K2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1825X105K2RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1825X105K2RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825X105K2RACTU
Description
CAP CER 1UF 200V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825X105K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)