C1825C224K1RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
C1825C224K1RALTU
DigiKey Part Number
399-C1825C224K1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C224K1RALTU
Description
CAP CER 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1825C224K1RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)