C1812Y333KFRACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812Y333KFRACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812Y333KFRACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812Y333KFRACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812Y333KFRACAUTO
Description
CAP CER 0.033UF 1.5KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812Y333KFRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)