C1210X104K1RACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1210X104K1RACTU |
Description | CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1210X104K1RACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.041" (1.05mm) |