C1210C222F1GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2 754
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
2200 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210C222F1GALTU
DigiKey Part Number
399-C1210C222F1GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C222F1GALTU
Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C222F1GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)