C1206X822JAGACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
8200 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X822JAGACAUTO
DigiKey Part Number
399-11917-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X822JAGACAUTO
Description
CAP CER 8200PF 250V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X822JAGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)