C1206C473J1RECAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206C473J1RECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C473J1RECAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C473J1RECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C473J1RECAUTO
Description
CAP CER 1206 47NF 100V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C473J1RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)