C0805X332J5RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X332J5RACAUTO
DigiKey Part Number
C0805X332J5RACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X332J5RACAUTO
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X332J5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)