C0603C333J3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C333J3RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C333J3RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C333J3RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C333J3RACAUTO
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C333J3RACAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)