C0603C103K1RALTU
DigiKey Part Number
399-13134-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13134-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13134-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103K1RALTU
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C103K1RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)