C0603C102J1HACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C102J1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C102J1HACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C102J1HACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C102J1HACTU
Description
CAP CER 1000PF 100V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C102J1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)