C0402T680F5GALTU
DigiKey Part Number
399-C0402T680F5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T680F5GALTU
Description
CAP CER 0402
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0402T680F5GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)