C0402C680F3GACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Murata Electronics
68 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402C680F3GACAUTO
DigiKey Part Number
C0402C680F3GACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C680F3GACAUTO
Description
CAP CER 0402 68PF 25V C0G 1%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C680F3GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)