C0402C620J5GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0402C620J5GACAUTOTR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C620J5GACAUTO
Description
62.0PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)