C0402C333M4RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 8 422
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
0.033 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C333M4RECAUTO
DigiKey Part Number
C0402C333M4RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C333M4RECAUTO
Description
CAP CER 0402 33NF 16V X7R 20%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C333M4RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)