C0402C100J5GACAUTO7411 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0402C100J5GACAUTO7411 |
Description | CAP CER 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0402C100J5GACAUTO7411 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Low ESL |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Applications |
Capacitance | Mounting Type |
Tolerance ±5% | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Voltage - Rated | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |