A787KN337M1ELAS027
DigiKey Part Number
399-A787KN337M1ELAS027TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A787KN337M1ELAS027CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A787KN337M1ELAS027DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A787KN337M1ELAS027
Description
CAP ALU HYBRID POLYMER 330F 25V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors 27mOhm
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
KEMET
Voltage - Rated
25 V
Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Type
Hybrid
Surface Mount Land Size
0.382" L x 0.315" W (9.70mm x 8.00mm)
Capacitance
330 µF