20PS-JMCS-GAN-1-A-TF
DigiKey Part Number
455-20PS-JMCS-GAN-1-A-TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
455-20PS-JMCS-GAN-1-A-TFCT-ND - Cut Tape (CT)
455-20PS-JMCS-GAN-1-A-TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20PS-JMCS-GAN-1-A-TF
Description
JMC PLUG (SMT/SIDE TYPE)
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount, Right Angle Gold
Category
Number of Positions
20
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)