QEDB201Q221J1GV001E is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QEDB201Q221J1GV001E
DigiKey Part Number
712-QEDB201Q221J1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QEDB201Q221J1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-QEDB201Q221J1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QEDB201Q221J1GV001E
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QEDB201Q221J1GV001E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)