5515BP15C1020001E
DigiKey Part Number
712-5515BP15C1020001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-5515BP15C1020001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-5515BP15C1020001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5515BP15C1020001E
Description
RF FILTER BAND PASS 5.5GHZ 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.5GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.02GHz Bandwidth 1.5dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
1.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Frequency
5.5GHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Bandwidth
1.02GHz
Height (Max)
0.039" (1.00mm)