3600BP15M0600001E
DigiKey Part Number
712-3600BP15M0600001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-3600BP15M0600001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-3600BP15M0600001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3600BP15M0600001E
Description
RF FILTER BAND PASS 3.6GHZ 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 600MHz Bandwidth 1.8dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
1.8dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Frequency
3.6GHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Bandwidth
600MHz
Height (Max)
0.041" (1.05mm)