2450LP07C0100001T
DigiKey Part Number
712-2450LP07C0100001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450LP07C0100001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450LP07C0100001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450LP07C0100001T
Description
RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 0.6dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
0.6dB
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.016" (0.40mm)