2450BP39D100C001E
DigiKey Part Number
712-2450BP39D100C001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450BP39D100C001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450BP39D100C001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450BP39D100C001E
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.2dB 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
2450BP39D100C001E Models
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
1.2dB
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.041" (1.05mm)