2450BP39C100C001E
DigiKey Part Number
712-2450BP39C100C001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450BP39C100C001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450BP39C100C001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450BP39C100C001E
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.5dB 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
1.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.039" (1.00mm)