2450AT18A0100002E
DigiKey Part Number
712-2450AT18A0100002ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450AT18A0100002E
Description
RF ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, WLAN Chip Solder Surface Mount
Category
Return Loss
9.5dB
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Gain
1.5dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Max
3 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
Bluetooth
Grade
Automotive
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Qualification
AEC-Q200
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz
Height (Max)
0.051" (1.30mm)