2450AD18A7250001E
DigiKey Part Number
712-2450AD18A7250001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450AD18A7250001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450AD18A7250001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450AD18A7250001E
Description
BT/WIFI AND UWB MINI ANTENNA, SI
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, UWB, Wi-Fi Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Return Loss
6.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
3dBi, 5.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
RF Family/Standard
Bluetooth, WiFi
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.44GHz, 7.25GHz
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.48GHz, 6GHz ~ 8.5GHz