0915AT43A0026001E
DigiKey Part Number
712-0915AT43A0026001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-0915AT43A0026001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-0915AT43A0026001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0915AT43A0026001E
Description
RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0915AT43A0026001E Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Return Loss
-8.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
-1dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
Solder
Frequency (Center/Band)
915MHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz
Height (Max)
0.031" (0.80mm)